Скандал: Претседателот на ПСЖ обвинет за изнуда и киднапирање

Претседателот на Пари Сент Жермен, Насер Ал-Келаифи е во центар на голем скандал затоа што беше обвинет за киднапирање и изнуда.

Францускиот весник „Либерасион“ тврди дека првиот човек на ПСЖ направил изнуда, а негова жртва бил француско-алжирскиот бизнисмен Тајб.

Тајеб имал компромитирачки материјали против претседателот на ПСЖ за нерегуларности околу бирањето на Катар за домаќин на Светското првенство, поради што минал во затвор повеќе од една година.

Тајеб бил уапсен на 13-ти јануари 2020-та година, а бил пуштен на слобода пред извесно време, но откако ги предал сите документи, вклучувајќи и „УСБ“ на адвокатите на Ал Келаифи, со што биле уништени сите докази против него.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...