Сити го наградува Фоден со тројно поголема плата

Талентот на Манчестер Сити, Фил Фоден минатата сезона буквално „експлодира“ и стана еден од најважните поединци во тимот на Гвардиола.

Репрезентативецот на Англија, како и неговиот тимски колега Родри, добија понуди за нов договор. Клубот веќе има усмен договор со Фоден за новиот договор, според кој неговата плата ќе се зголеми за три пати.

Според „Сан“ тој ќе добива 200.000 фунти неделно. Повисоката плата е поради неговиот напредок, но и важната улога која ќе ја има во тимот.

„Граѓаните“ веќе го продадоа Габриел Жесус на Арсенал, а се очекува да се разделат и со Рахим Стерлинг кој ќе се пресели во Челзи.

На предните позиции, Гвардиола ќе се потпре на својот нов централен напаѓач Ерлинг Халанд, но Фоден е веќе константа во првиот тим.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...