Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин се разведуваат по 25 години брак

Славниот холивудски актер Силвестер Сталоне се разведува од сопругата Џенифер Флавин по 25 години брак.

Според американските медиуми, Флавин во петкот поднела барање за развод во Судот во округот Палм Бич на Флорида.

„Го сакам своето семејство. Пријателски и приватно ги решаваме сите лични проблеми“ – изјави неодамна актерот.

Силвестер Сталоне Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Силвестер Сталоне (76) и Џенифер Флавин (54) се венчаа во 1997 година иако нивната врска првично почнала уште во 1988 година во еден ресторан на Беверли Хилс. Тие имаат три ќерки – Скарлет (20), Систин (24) и Софија (25). Од претходниот брак со Саша Чек, Сталоне го има и синот Серџо.

Вестта за разводот доаѓа три месеци откако двојката ја прослави сребрената свадба.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...