Швајнштајгер: Јунајтед победи, но не играше подобро од Ливерпул

Поранешниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер даде изјава за вчерашниот триумф на Манчестер јунајтед од 2-1 против Ливерпул.

Швајнштајгер во минатото го носеше дресот на Манчестер јунајтед и кажа дека е среќен поради победата, иако не му се допаднала играта.

„Навивам за Јунајтед и среќен сум поради победата, но тоа не беше добра игра. Ливерпул одигра подобро и почесто ја контролираше топката, но за среќа не успеа да ги реализира шансите. Јунајтед има вистински пристап, играчите трчаат многу, но сметам дека и навивачите помогнаа за првата победа во сезоната“, вели Швајнштајгер.

Ова беше прва победа за Јунајтед по двата порази во воведните две кола во Премиерлигата.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...