Шпанските новинари го исмејуваат Левандовски: Не може ниту врвките да му ги врзе на Бензема

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски за 50 милиони евра пристигна во Барселона, а на екипата и се приклучи на американската турнеја и засега нема постигнато гол.

Барселона го одигра последниот меч во текот на минатата ноќ и славеше со 2-0 против Њујорк Ред Булс, а головите ги постигнаа Осман Дембеле и Мемфис Депај.

Шпанските новинари овој пат решија да го критикуваат Левандовски.

„Вистина е дека не се прилагоди доволно, па затоа не постигна гол, но Полјакот во овие моменти не успеа да ги оправда вложените пари за разлика од Рафиња. Левандовски не може на Бензема ниту врвките да му ги врзе“, велат новинарите.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...