Шпанците тврдат: Кунде останува нерегистриран!

Oвие денови чудна е ситуацијата во Барселона. Одличниот преоден рок на крајот би можел да се претвори во кошмар.

Пред два дена се појави информација дека новите играчи се уште не можат да бидат регистрирани, дури се најавуваше и можно заминување на Кеси и Кристенсен. Денес медиумите во Шпанија пренесуваат дека стоперот Жил Кунде кој дојде од Севиља нема да биде регистриран за стартот на Примера.

Екипата на Чави утре го дочекува Рајо на „Камо Ноу“, навивачите очекуваат на дело во првиот официјален натпревар да ги видат Левандовски, Рафиња, Кеси, Кристенсен и Кунде, меѓутоа засега ништо не се знае кој од нив ќе биде регистриран.

Денес беше објавено дека Лапорта обезбедил уште 100 милиони евра, меѓутоа се уште нема одоговор од Ла Лига дали тие ќе бидат доволни.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...