Шест пожари за неполни 24 часа во Куманово и Старо Нагоричане

ТППЕ Куманово, вчера гасела пожар на куќа во Куманово кај месноста „Стари Лозја“. Пожарникарите интервенирале 11:25 до 13:10 часот. Во куќата живее тричлено семејство кое ја загубило покуќнината.

Пожар имало и во близина на автопатот накај Табановце каде горела сува трева, од 12:20 до 12:50.

Во населбата Доброшане горел помошен објект. Во селата Брзак горела сува трева. Стрништа и трева гореле и на стариот пат Куманово-Скопје во атар на село Нкуштак, гореала сува трева и борова шума на приближно два хектари.

Во Старо Нагоричане била опожарена сува трева во село Макреш. Тамошните пожарникари интервенирале од 12:10 до 14:30 часот.  

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...