Шакира за првпат во јавноста по раскинувањето со Пике, изгледа нерасположено (ФОТО)

Шакира и Џерар Пике цели 12 години важеа за еден од најхармоничните парови во светот на шоу-бизнисот и спортот, но на тоа неодамна му дојде крајот.

Според шпанските медиуми, Шакира наводно го фатила Пике со друга жена, 20-годишна студентка.

Подоцна се споменуваа и други жени за кои луѓето се сомневаа дека имаат врска со познатиот фудбалер.

Пејачката сега за првпат е видена во јавноста по раскинувањето. Шакира беше во Барселона, возеше автомобил и изгледаше многу нерасположено.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...