Серена се збогува со стил: Играше во фустан со дијаманти и кристали како оние што ги носат уметничките лизгачи

Легендарната американска тенисерка Серена Вилијамс ја совлада Црногорката Данка Ковиниќ со 6:3, 6:3 и се пласираше во 2.коло на УС Опен. Ова ќе и биде последен турнир во кариерата, па секој меч на последниот Гренд слем сезонава може да биде нејзино збогување, а нејзиниот спонзор се погрижи да си замине со голем стил.

За тоа делумно се погрижила и самата, бидејќи новата колекција на производителот на опрема што ја опремила е дизајнирана по нејзина желба. Инспириран е од фустаните што ги носат уметничките лизгачи. Фустанот има шест слоја за да ги симболизира нејзините шест титули на Флешинг Медоус, првата од кои ја освои во 1999 година како 17-годишна девојка.

Направиле и специјална јакна и чанта за нејзиното повлекување од професионалниот тенис и ги обложиле со кристали за уште повеќе да се истакне за време на вечерниот меч, а на нозете носела специјално издание тениски чевли од истиот бренд, кои биле обложени со дијаманти и исто така блескаа под рефлекторите на Флешинг Медоус.

Патиките се со златни врвки и дијаманти дизајнирани во соработка со нејзината компанија Serena Williams Jewlery. Серена со американскиот производител на спортска опрема работи од 2003 година, а нивната соработка ќе продолжи и по нејзиното пензионирање.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...