Се запали возило на паркинг во Ново Лисиче (ФОТО)

Претпладнево изгоре возило на паркинг во скопската населба Ново Лисиче.

Пожарот бил изгасен од припадници на Скопската противпожарна служба, при што е утврдено дека нема повредени лица. Не се познати причините поради кои дошло до опожарување на возилото.

На терен излегле и полициски службеници. Засега од Министерството за внатрешни работи се уште нема официјална информација за настанот.

Фото: Локално

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...