Се посрамоти засилувањето на Ливерпул од 100 милиони евра 🎥

На пријателскиот натпревар против Манчестер Јунајтед денес Дарвин Нуњез за првпат го облече дресот на Ливерпул.

Ливерпул за Уругваецот плати 75 милион евра, а со бонусите од 25 тој трансфер може да стигне и до 100 милиони евра. Манчестер Јунајтед денес победи со 4:0. Нуњез имаше прилика во самиот финиш да го ублажи резултатот, но од идеална позиција шутираше над голот.

И пред оваа ситуација навивачите на Ливерпул го критикуваа Нуњез порафи видео кое се појави од тренингот на „црвените“ – ТУКА.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...