Се откриваат детали: Незадоволството на Лукаку во Челзи започнало на 31. декември

Ромелу Лукаку пред една година стигна како големо засилување во Челси за 120 милиони евра, но неговата авантура не беше успешна, па се врати во Интер на позајмица.

Во претходните денови во англиските медиуми се шпекулираше за причината поради која Лукаку овој пат не успеа да ги оправда очекувањата во Челси.

Британски „Телеграф“ објави нови информации дека проблемите почнале на 31 декември минатата година, кога Челси објави честитка за Нова Година.

Лукаку бил бесен затоа што не бил главна фигура на фотографијата и се побунил кај раководството, но секако тоа не е единствена причина за негово заминување затоа што долго време не беше во добри односи со тренерот Томас Тухел.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...