Се омажи Рита Ора – Пејачката му кажа „да“ на режисерот

Пејачката Рита Ора (31) тајно се омажила за својот партнер, режисерот Таика Ваитити (46).

Парот се венча на интимна церемонија во Лондон, пишуваат британски „Сан“.

„Тоа беше навистина интимна церемонија и посебно за сите што беа таму“, рекол изворот. „Најблиските можеа да видат колку се лудо вљубени“.

Изворот понатаму тврди дека пејачката – која исто така го сменила своето име во Ора Ваитити – сакала мала свадба за да ја „одржи нивната врска што е можно поприватна“.

„Планирана е и голема забава за прослава на венчавката, но не очекувајте таа да биде достапна за магазинот со најголема понуда.“

Ора навидум ја потврди веста со фотографија која ја објави на својата инстаграм-приказна, а на која носи прстен кој изгледа како бурма.

Пејачката и режисерот одлучиле минатиот месец да направат скромна свадбена церемонија, по која кон крајот на летото ќе приредат раскошна забава.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...