Се е завршено: Барселона пронајде начин да ги регистрира новите засилувања!

Барселона денес го претстави Кунде, а на оваа презентација првиот човек на Каталонците соопшти одлични вести.

Имено, Барселона продала 25% од Барса Студиос за 100 милиони евра и со тие пари ќе можат да се регистрираат новите соиграчи. Барселона доведе неколку фудбалери во овој преоден рок, но постоеше знак прашалник дали ќе пронајдат начин да ги регистрираат.

Лапорта потврди дека се е решено.

„Си ја завршивме домашната задача, повеќе немаме проблеми да ги регистрираме новите засилувања“, кратко порача Лапорта.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...