СДСМ: Шест дена шпицниот градоначалник Мицкоски молчи за неговите раце во тендерот од 136 милиони евра

Шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски веќе шест дена молчи и не одговара за неговата улога во тендерот вреден 136 милиони евра.

Јавноста целата измината недела слушаше меѓусебни обвинувања за незаконско постапување меѓу градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и сега поранешниот директор на ЈП Водовод и канализација Златко Перински, инаку поранешен шеф на кабинет на Христијан Мицкоски.

Откако блиски соработници на Мицкоски се фатени живи „со рацете во медот“, односно во тендерот од 136 милиони евра, инаку наменет за пречистителна станица за Скопје, шпицниот градоначалник Мицкоски се крие и не одговара за неговата улога во тендерот.

Добро е што надлежните институции започнаа да го истражуваат сомнителниот тендер од 136 милиони евра и треба овој случај да се истражи до крај, а за секој за кој ќе се докаже вина, да следува и одговорност, соопштија од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...