СДСМ: Осми ден ВМРО тендерска ДПМНЕ молчи за Мицкоски и тендерот од 136 милиони евра

Осми ден трае молкот од ВМРО-ДПМНЕ за евентуалната позврзаност на шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски со спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје.

Данела Арсовска, кандидатката на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и поранешниот директор и поранешен шеф на кабинетот на Мицкоски, Златко Перински со денови меѓусебно се обвинуваа за наводни криминали за тендерот од 136 милиони евра.

За сето тоа време, Мицкоски молчи и не одговара на јавно поставените прашања за негова наводна поврзаност.

Јавноста периодов сведочи на кулминација на внатрешните превирања и корупциски скандали вредни над 136 милиони евра со заеднички именител – пари.

Тоа е тендерската матрица на ВМРО-ДПМНЕ, партија која не се грижи за интересите на граѓаните туку единствено за бизнис интересите на поединци.

Ништо не се менува во белиот дворец, соопсштија од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...