СДСМ: Ниту една лага за Ковачевски од ВМРО тендерска ДПМНЕ не го менува фактот дека се фатени со рацете во медот

Ниту една лага за претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, пласирана од ВМРО тендерска ДПМНЕ, не го менува фактот дека се фатени со „рацете во медот“.

Во надеж дека ќе ја сменат темата во јавноста за нивниот криминал и корупција тежок 136 милиони евра ВМРО-ДПМНЕ само го потврди криминалот во сопствените редови.

Ковачевски никогаш не бегал од одговорноста за служење на воениот рок. Тоа што злоупотребуваат здравствен предизвик од пред 20 години говори какви и се и колку се очајни во ВМРО-ДПМНЕ.

Единствен воен дезерет на политичката сцена е пуленот на Христијан Мицкоски, Драган Ковачки, кој ја напушти Армијата за да му служи како пратеник.

Нема дефокус од криминалите во ВМРО-ДПМНЕ, нема, соопѓтија од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...