Само во Англија: За натпревар за женски фудбал „Вембли“ се распродаде три месеци претходно!


ТОП 5 можни трансфери овој Јануари – Феликс веќе потпиша ↓↓↓


Женскиот фудбал на Островот има популарност како ретко каде во светот, па доказ за тоа е последната информација.

Имено, уште сега стадионот „Вембли“ е распродаден за натпреварот помеѓу Англија и Бразил кој се игра на 6-ти април. Станува збор за натпреварот „финалисима“ кој е дуел помеѓу шампионот на Европа и Јужна Америка.

Иако до натпреварот има уште три месеци, сепак експресно се распродадоа 90.000 билети кои беа пуштени во продажба.

Минатата година во октомври Англија ја победи Германија во финалето на Европското првенство и тој натпревар го гледаа 90.000 гледачи што е рекорд во женскиот фудбал.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...