Салцбург не го пушта директорот во Челзи

Челзи е во потрага по нов спортски директор, а медиумите шпекулираа дека се е договорено со Кристоф Фројнд кој моментално ја извршува истата функција во Салцбург.

Англиските медиуми објавија дека двете страни се договориле, па останало само официјално да се потврди соработката, но таа очигледно нема да се случи.

45-годишниот Фројнд е спортски директор од 2015 година и има репутација на откривање на таленти. Пред три години токму тој го донесе Халанд од Молдеи затоа Челзи сакаше да го ангажира.

По шпекулациите се огласи и првиот човек на Салцбург, Стефан Ројтер.

„Кратко и јасно, тој не оди никаде“, кажа Ројтер.

Фројнд има договор со Салцбург до 2026 година, а во клубот сакаат да остане барем до крајот на својот договор.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...