Сањол: Задоволен сум од победата, но не и од првите минути

Од Тбилиси Јовица Симоноски

Грузија денес во Тбилиси ја победи Македонија со 2:0 и така си ја потврди првата позиција во групата.

Резултатот не е некоја слика на она што се случуваше на теренот затоа што Македонија беше подобрата репрезентација и создадовме прилики кои не успеавме да ги реализираме.

Селекторот на Грузија, Сањол на прес-конференцијата после натпреварот.

„Прво да им честитам на играчите и федерацијата за овој успех, ова е голем чекор напред. Имавме план да ја оставиме топката во посед на Македонија и да се адаптираме на формацијата на Македонија. После првиот гол нашите играчи се чувствуваа многу полесно“.

„Имаше моменти кога беа подобри на теренот. Среќен сум со победата, иако не сум многу со првите минути. Важен ни е следниот меч за да влеземе во баражот со повеќе бодови“, изјави Сањол.

Грузија во последното коло во натпревар во кое за нив нема некое посебно резултатско значење бидејќи се сигурно први ќе игра против Гибралтар кој е последен на табелата. Македонија ќе потсетиме во Скопје в понделник ќе ја пречека Бугарија од 20:45 часот.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...