Руни: Јунајтед треба да го пушти Роналдо

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, верува дека клубот мора да го пушти Кристиано Роналдо да си замине ако сака да изгради успешен тим во иднина под водство на новиот менаџер Ерик тен Хаг. 

Роналдо инсистира да си замине, дури и ги пропушти подготовките со тимот, бидејќи сака да игра во тим кој настапува во Лигата на шампиони.

„Мислам дека Јунајтед треба да го пушти Кристиано Роналдо. Не дека Роналдо не може да игра во тим на Тен Хаг. Може да игра во секој тим. Рони секогаш ќе ти дава голови. Но, мое лично мислење е дека Јунајтед сега не е подготвен да ја оспори титулата, па целта треба да биде да се изгради тим кој ќе може да ја освои лигата во следните три до четири години и треба да планирате за тоа“, изјави Руни.

Роналдо минатата сезона постигна 24 голови во сите натпреварувања, но тимот имаше лоша сезона под сите очекувања.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...