Руни: Рашфорд и Роналдо треба да бидат на клупа

Поранешниот англиски репрезентативец и напаѓач на Манчестер јунајтед, Вејн Руни кажа дека тренерот Ерик Тен Хаг треба да размисли да ги остави Кристијано Роналдо и Маркус Рашфорд на клупа.

Манчестер јунајтед има два порази во воведните две кола во Премиерлигата, а утре ќе заиграат против нивниот вечен ривал Ливерпул.

„Јас мислам дека утре не треба да играат Роналдо и Рашфорд. Да сум на позицијата на Тен Хаг ќе ми беше најважно да има енергија на теренот“, вели Руни.

Руни, исто така, не беше среќен поради трансферот на Касемиро во Јунајтед затоа што смета дека Тен Хаг треба да купува млади фудбалери за иднината.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...