Руни: На Јунајтед му требаат млади играчи, а не Ериксен и Каземиро

Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека клубот треба да привлекува млади играчи.

Тој ја критикуваше трансфер политиката на клубот, особено трансферите на Каземиро и Ериксен, кои се најзвучни имиња кои пристигнаа на „Олд Трафорд“ ова лето.

„Треба да гледаме кон иднината. Во идеален случај Манчестер Јунајтед треба да привлекува играчи на возраст од 20 до 25 години, а Каземиро е како Ериксен. Тој беше добар фудбалер, но дали ќе му помогне на тимот да оди напред? Френки де Јонг ќе беше многу подобар трансфер“, изјави Руни.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...