Рудигер призна дека намерно допуштал грешки во Челзи

Доскорешниот фудбалер на Челзи, Антонио Рудигер откри дека во еден натпревар на „сините“ намерно допуштал грешки и не се однесувал професионално.

Станува збор за натпреварот со Њукасл одигран на 13 март, но се покажа дека Рудигер со тоа само сакал да ја активира публиката да реагира.

„Намерно направив неколку грешки на тој меч бидејќи сакав да ги провоцирам фановите. На трибините беше премногу тивко, а јас сакав да ги разбудам луѓето“, изјви Рудигер, а Челзи победи на тој меч со 1:0.

Рудигер ова лето како слободен агент го напушти Челзи и се пресели во Реал Мадрид.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...