Роналдо продолжува да руши рекорди🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент
↓↓↓


Екипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше Кристиано Роналдо.

Во првото полувреме португалскиот репрезентативец му асистираше на Андерсон Талиска за 1:1. Во 83 минута, капитенот на Ал Таи одигра со рака во сопствениот шеснаесетник, а судијата покажа на белата точка. 

Роналдо беше сигурен од белата точка и му донесе победа на Ал Наср.

Португалецот стана најбрзиот играч кој постигна 10 голови (од седум натпревари) во една саудиска лигашка сезона.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...