Роналдо предводел група „бунтовници“ во Манчестер Јунајтед

Група играчи на Манчестер Јунајтед уште во февруари разговарале со тогашниот менаџер на тимот Ралф Рангник и побарале Хари Мегваер да биде отстранет од тимот, пренесува „Атлетик“.

Меѓу нив, најгласен бил Кристиано Роналдо, кој ја предводел групата на играчи во која биле Пол Погба и Рафаел Варан.

Португалската ѕвезда го изразил своето категорично мислење дека треба да игра во напад со двајца фудбалери и капитенот на тимот да биде исфрлен од тимот по серијата лоши настапи.

Сепак, пораката била игнорирана, а Рангник изјавил дека го смета разговорот за несоодветен бидејќи бил воден во отсуство на самиот Мегваер, кој немал можност да се брани.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...