„Роналдо нема повеќе да заигра за Манчестер Јунајтед“

Еден од најпознатите спортски новинари во Велика Британија, Пирс Морган верува дека Кристиано Роналдо сигурно ќе го напушти Манчестер Јунајтед ова лето.

Португалецот не отиде со тимот на подготовки во Азија и Австралија поради, лични причини, но побара трансфер од раководството.

Роналдо сака да го напушти „Олд Трафорд“ и да се пресели во тим кој настапува во Лигата на шампиони.

„Имав многу контакти во претходната недела. Мислам дека е малку веројатно дека Кристиано Роналдо повторно ќе одигра натпревар за Манчестер Јунајтед. Мислам дека во главата веќе е подготвен за нов предизвик”, изјави Морган.

„Мислам дека тој чувствува дека структурата на клубот не е во ред. Роналдо има почит кон новиот тренер Тен Хаг, но не е јасно во која насока сега оди Јунајтед“, додаде новинарот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...