Роналдо конечно се огласи и испрати јасна порака📷

Кристиано Роналдо е во центарот на вниманието поради неговото евентуално заминување од Манчестер Јунајтед.

И додека цел свет шпекулира кој ќе биде неговиот следен клуб, Роналдо испрати порака преку социјалните мрежи.

Португалецот на Инстаграм објави фотографија од теретена и покажа дека напорно работи во пресрет на новата сезона.

Од барањето за заминување од Манчестер Јунајтед, Кристиано не се огласуваше во јавноста, а сега испрати порака во свој стил.

Од „Олд Трафорд“ инсистираат дека Роналдо не е на продажба, но тој сака да игра во Лигата на шампиони следната сезона.

ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...