Родриго стави потпис на нов договор

Бризилскиот фудбалер Родриго после одличната сезона постигна договор за продолжување на договорот со Реал Мадрид, пренесува „Марка“.

Тој има договор со Реал до јуни 2025 година, но клубот сака да го награди за добрите партии и му понуди подобар договор.

Бразилецот ставил потпис на нов договор со „кралевите“ до 2028 година, а во новиот договор на ќе има откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Родриго во моментов заработува 4 милиони евра, а со новиот договор ќе добие 7 милиони евра по сезона.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...