Ристовски: Имаме обезбедено учество во Европа, но сакаме место во ЛШ

Стефан Ристовски и Аријан Адеми со Динамо Загреб обезбедија сигурна Европа со пласманот во плеј-офот за Лигата на шампионите.

Дианмо по вторпат го победи Лудорец, а Ристовски беше асистент за првиот гол.

„Имаме сигурно учество во Европа, но сакаме пласман во ЛШ се надевам дека ќе го оствариме. Им честитам на соиграчите. Во сабот на чека нов тежок меч. Бодо Глимт? Ќе го анализираме, но прво е мечот со Хајдук. На полувремето јас бев заменет поради жолтиот картон“, изјави Ристовски.

Европа за Динамо е обезбедена затоа што со елиминација во плеј-офот би продолжиле во групната фаза од Лига Европа.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...