Рики Мартин го тужи внукот, тврди дека лажните наводи за сексуална злоупотреба го чинеле милиони долари

Рики Мартин поднесе тужба против својот внук Денис Санчез Мартин, кој го обвини за сексуална злоупотреба и бара 20 милиони долари отштета, пренесува магазинот „Пипл“.

Пејачот се реши на овој потег неколку недели откога Денис ја повлече тужбата за сексуален напад, а судијата ја укина привремената забрана за приближување.

Претходно, внукот тврдеше дека тој и Рики биле во романтична врска седум месеци, а кога таа завршила, Рики почнал да го демне и тормози.

Внукот побара забрана за приближување, која истече на 21 јули. Истиот ден на рочиште преку адвокат побара повлекување на тужбата наводно поради неуспешен обид да преговара за финансиска спогодба со адвокатите на Мартин.

Според Мартин, внук му ја поднел тужбата затоа што пејачот не го следел на социјалните мрежи и го игнорирал неговото барање да направи профил за децата. Тогаш внукот јавно го објавил телефонскиот број на пејачот принудувајќи го да го смени бројот. Неколку месеци подоцна, тој поднел тужба за сексуален напад.

Веднаш по повлекувањето на тужбата, адвокатскиот тим на Рики Мартин објави соопштение, во кое наведе: „Ова никогаш не било ништо повеќе од случај со проблематична личност, која дава лажни тврдења без докази во нивна поткрепа. Драго ни е што нашиот клиент виде дека правдата е задоволена и сега може да продолжи понатаму“.

Пејачот сега го тужи својот внук и бара 20 милиони долари за изнуда, неосновани обвинувања, злоупотреба на права и сторена штета.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...