Ријана во црно од глава до пети на доделувањето на Златните глобуси (ФОТО)

По минатогодишната пауза, Златните глобуси се вратија на Беверли Хилс. Синоќа беа доделени престижни награди на најдобрите филмски и телевизиски продукции на годината.

Пред почетокот на церемонијата, сите погледи беа вперени во холивудските ѕвезди кои прошетаа на црвениот тепих. Познатите личности од светот на филмот и музиката ги покажаа најдобрите изданија на самиот почеток на годината.

Меѓу нив беше и пејачката Ријана, која беше номинирана за најдобра песна за нејзината работа на „Lift Me Up“ во Black Panther: Wakanda Forever.

Убавата Ријана сиот свој гламур го донесе во плиш и дијаманти. Таа го прескокна црвениот тепих, но беше забележана и на доделувањето, пристигнувајќи со нејзиниот партнер Асап Роки.

Убавицата од Барбадос облече тесен топ фустан, а над него носеше кадифена наметка која синоќа ја забележавме кај бројни гости. Нејзината шминка беше едноставна, но затоа вниманието го сврте кон необичната фризура.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...