Репрезентативец на Ирак го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Младиот играч за врска на Манчестер Јунајтед, Зидан Икбал потпиша нов договор со клубот од Олд Трафорд.

19-годишниот фудбалер, кој веќе има два настапи за репрезентацијата на Ирак дебитираше за првиот тим на Манчестер Јунајтед во декември против Јанг Бојс во Лигата на шампиони.

Икбал се уште го чека своето деби во Премиер лигата, но клубот смета на него и му понуди нов договор.

Тој е роден во Манчестер и од 2012 година е дел од клубот, а сега потпиша договор до 2025 година со „црвените ѓаволи“.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...