Реал спреми нов договор за Анчелоти

Реал Мадрид наскоро ќе му предложи нов договор на тренерот Карло Анчелоти, пренесуваат шпанските медиуми.

Актуелниот договор на Анчелоти истекува во 2024 година, а неодамна изјави дека после истекот на договорот ќе се пензионира. „Кралевите“ се обидуваат да го убедат да остане подолго на „Сантиаго Бернабеу“.

63-годишниот Италијанец по втор пат е на клупата на Реал и во првата сезона после неговото враќање освои двојна круна.

Претседателот Флорентино Перез е задоволен од неговата работа и наскоро ќе почне преговори за продолжување на договорот.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...