Реал Мадрид подобар од Јувентус во Паседена 🎥

Реал Мадрид во пријателскиот натпревар во Паседена го победи Јувентус со 2:0.

Натпреварот се отвори после 20 минути игра кога Бензема ја погоди мрежата на италијанскиот тим од удар од белата точка. Пеналот го изнуди Винисиус кој изведе еден одличен соло продор во шеснаесетникот на Јувентус, па дефанзивците немаа начин како да го запрат.

Конечниот резултат беше поставен во 69. минута кога после една одлична акција во која главен беше Азар реализираше Асенсио по асистенцијата на Ваљехо.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...