Реал Мадрид и Ливерпул издоминираа во изборот на идеалниот тим во ЛШ

После вчерашната ждрепка за новата сезона и поделувањето на наградите за минатите избран беше и идеалниот тим за сезоната во која Реал Мадрид стана европски шампион.

Во идеалниот тим доминираат финалистите Реал и Ливерпул. Двата тима имаат по четири претставницци и по еден има уште од Манчестер Сити, ПСЖ и Челзи.

Место од Реал Мадрид добија Тибо Куртоа, Лука Модриќ, Карим Бензема и Винсиус Жуниор, додека од Ливерпул тука се Трент Алексендер-Арнолд, Вирџил Ван Дајк, Ендрју Робертсон и Фабињо.

Рудигер кој летово се пресели во Реал е претставникот на Челзи, Кевин Де Брујн од Манчестер Сити и Мбапе од ПСЖ.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...