Реал дефинитивно се откажа од Мбапе и Холанд

Реал Мадрид олдучил дефинитивно да се откаже од намерата да ги доведе двете големи ѕвезди на светскиот фудбал, Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.

Во последните години двајцата беа силно побрзувани со трансфер во Реал, но ова лето Мбапе го продолжи договорот со ПСЖ, а Халанд избра да се пресели во Манчестер Сити.

Покрај тоа се шпекулираше дека „кралевите“ не се откажуваат од намерата да ги донесат во следните години, со оглед на фактот дека двајцата се многу млади.

Меѓутоа, „Марка“ пренесува дека претседателот Перез е разочаран од однесувањето на двајцата и нивните изјави во јавност, па дефинитивно се откажал од нивни ангажман во иднина.

Мбапе и Халанд со последните изјави во медиумите повторно го засенија името на Реал Мадрид и со тоа дефинитивно си ја затворија вратата на „кралскиот“ клуб.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...