Разликата во годините е неважна кога имате заеднички карактерни особини!

Викендов во познат хотел во Скопје се одржа свадбената веселба на министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски (37) и неговата избраничка, докторката Маринела Серафимова (25).

На свадбата на двајцата штипјани присуствуваа голем број на личности од политичкиот врв, кои на социјалните мрежи објавија фотографии од веселиот настан, како и желби за среќен брак на младенците.

За љубовната приказна на Благој и Маринела, јавноста дозна лани, кога тој откри дека ја запросил, по една година врска.

Се знаеле долг период, бидејќи се сретнувале низ градот, и се се случило спонтано. По запросувањето, министерот во интервју откри дека разликата во годините, односно тоа што тој е 12 години постар од Маринела, никогаш не претставувала проблем.

Според него, во една врска најважно било да се има заеднички карактерни особини.

Раскажуваше дека слично размислуваат и функционираат, и за една година, колку што биле во врска, добро се запознале.

Инаку, Маринела е ќерка на познат штипски угостител, а пак Благој потекнува од семејство кое има градежна компанија.

Пред да стане министер, тој беше пратеник, а потоа и градоначалник на Штип.

 

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...