Рамос спремен да го продолжи договорот со ПСЖ

Дефанзивецот на ПСЖ, Серхио Рамос е спремен да го продолжи договорот со францускиот клуб, пренесуваат француските медиуми.

Договорот на 36-годишниот Шпанец истекува на крајот на сезоната, но тој е отворен да разговара со раководството да продолжување на соработката.

Серхио Рамос минатото лето пристигна во ПСЖ како слободен агент, но пропушти голем дел од минатата сезона поради повреда.

Оваа сезона е стандарден и е многу важен за тимот, па раководството сака да му понуди нов договор.

Со оглед на фактот дека Рамос е задоволен во Париз се очекува двете страни брзо да ги договорат условите.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...