Рамос потпишува нов договор, но со двојно помала плата


Вардар го направи своето – Бизнисмени, вие сте на потег! ↓↓↓


Серхио Рамос е подготвен да потпише нов договор и да остане во Пари Сен Жермен уште една сезона, пренесува „Марка“.

Шпанецот ужива во животот во Париз и не сака да ја промени средината, а целта е да го продолжи договорот кој му истекува на лето.

„Светците“ му понудиле нов договор, но со 50% пониска плата од онаа која ја заработува во моментов.

Рамос му се приклучи на ПСЖ во 2021 година и оваа сезона одигра 43 меча за „светците“, кои се задоволни од неговиот придонес.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...