ПСЖ спреми нов догогвор за Меси

Пари Сен Жермен сака подолго да го задржи Лионел Меси и планира наскоро да му понуди нов договор, пренесе „Марка“.

Аргентинецот е врзан за клубот само за уште една сезона, но раководството на „светците“ веќе спреми понуда за продолжување на соработката до 2024 година.

Меси има 35 години и неговата последна сезона беше далеку под неговите стандарди, но парижаните се убедени дека сега е адаптиран во клубот и допрва ќе го даде најдоброто од себе.

Покрај тоа, клубот има солидни приходи од рекламирање како резултат на потписот на Меси. Минатата сезона ПСЖ продаде над 1 милион дресови, што е првпат во историјата. 60% од нив биле со името и бројот на Лео.

Приходите од реклами се зголемени за 13% поради ангажманот на 10 нови спонзори.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...