ПСЖ го совлада Кавасаки, прв гол за Меси🎥

Францускиот шампион ПСЖ денеска во подготвителен натпревар во Јапонија го совлада тимот на Кавасаки со резултат 2:1.

Лионел Меси погоди во 32-та минута по асистенција на Хакими, што е прв погодок за Аргентинецот во пресрет на новата сезона.

Во второто полувреме тренерот Галтие направи неколку замени, а Калимуендо, кој влезе на местото на Мбапе, погоди за 2:0 во 58-та минута.

Меси, Мбапе и Нејмар го предводеа нападот од Париз и во првото полувреме и создадоа голем број шанси.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...