ПСЖ бара нов тренер, три имиња на списокот


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓


Кристоф Галтие дефинитивно нема да биде тренер на ПСЖ следната сезона, пренесува еминентниот „Екип“.

Раководството на ПСЖ не е задоволно од работата на тренерот и веќе ја започна потрагата по негова замена, а во најтесниот избор се тројца тренери.

„Екип“ тврди дека прв избор е Жозе Мурињо, а „Специјалниот“ ќе донесе конечна одлука веднаш после финалето на Лига Европа.

Заедно со Мурињо голема желба е и Луис Енрике, кој е слободен агент и чека понуда од некој европски гигант.

Трет на листата желби е Чаби Алонсо, кој го покажа својот потенцијал на клупата на Баер Леверкузен.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...