Прва изјава на Погба по враќањето во Јувентус

После шест години Пол Погба се врати во Торино од каде што си замина за 105 милиони евра во редовите на Манчестер Јунајтед.

Погба се враќа во клубот каде што играше во најдобра форма и тоа бесплатно откако му заврши договорот со „црвените ѓаволи“.

Попладнево Французинот слета во Торино каде што беше дочекан и од навивачите. Инаку, во овој период е прилично работно во Јувентус затоа што денес медицинските прегледи ги помина и Анхел Ди Марија. Погба се очекува да ги заврши утре наутро.

„Не можам да дочека повторно да го облечам дресот на Јувентус. Едвај чекам“, гласеше првата изјава на Погба по враќањето.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...