Протести и пред МНР, се фрла со јајца и камења

Демонстрантите што по четврти ден се собраа пред Владата, за да протестираат против францускиот предлог, се упатија пред зградата на Министерството за надворешни работи.

Откако пристигнаа пред МНР, демонстрантите фрлаа со јајца и камења кон зградата, а се запалија и неколку пиротехнички средства и факели.

Според тоа што може да се види, искршени се неколку стакла од просториите на МНР.

Забележливо е големото присуства на полицијата во овој реон од градот.

Се очекува демонстрантите да го продолжат својот пат до пред Собранието.

„Фашисти“, „Оставка“ и „Бујар Османи оди си од тука“ се дел од скандирањата на демонстрантите.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...