Протекоа документи од случајот клевета, вклучуваат голи слики на Амбер Херд

Претходно запечатени судски документи во случајот меѓу Џони Деп и Амбер Херд се објавени откако фановите на Деп, наводно, платиле 3.000 долари за да најдат негативни откритија за Амбер Херд, но планот се изјаловил бидејќи судот не ги прифатил како доказ.

Повеќе од 6.000 страници документи беа објавени на интернет минатиот викенд, откривајќи повеќе детали за судењето на векот.

Дел од документите содржат докази кои ги доставиле двете страни пред судењето, а судот одбил да ги вклучи во постапката. Ова го вклучува обидот на тимот на Деп да предаде голи слики на Амбер како доказ и обидот на тимот на Амбер Херд да вклучи развратни пораки меѓу Деп и Мерлин Менсон во судењето.

Правната коментаторка Андреа Буркхарт напиша на Твитер дека собрала 3.300 долари за да добие копии од документите и да ги направи достапни на нејзината веб-страница.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...