Пропаѓа ли протестот? – Фотографии од дрон покажуваат многу слаб одзив на организираниот митинг

Пропаѓа ли протестот? – Многу слаб одзив на организираниот митинг. Засега има само неколку илјади граѓани, и тоа најчесто донесени беа автобуси во организација на опозициската ВМРО ДПМНЕ од цела Македонија.

Слични протести деновиве организираа и од бугарското ВМРО, кои обвинија дека властите на Бугарија ја предале Македонија, кои поминаа со уште послаб одзив.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...