Проблеми за Клоп пред дуелот за првиот трофеј против Гвардиола

Во сабота од 18:00 часот ќе го гледаме дуелот за првиот трофеј оваа сезона во англискиот фудбал.

Станува збор за Комјунити шилд каде што силите ќе ги одмерат Ливерпул и Манчестер Сити.

„Црвените“ вчера беа поразени во пријателскиот натпревар против Салзбург 1:0, но и Сити изгуби во својот припремен натпревар против Баерн Минхен (1:0).

Клоп ќе има дополнителни проблеми затоа што денес беше соопштено дека натпреварот со „граѓаните“ ќе го пропуштат Жота и Алисон. Алисон беше скоро незаменлив во текот на претходната сезона, а ќе видиме за кого сега Клоп ќе се одлучи.

Младиот Келер не одигра ниту еден натпревар во припремите, додека искусниот Адриан бранеше вчера против австрискиот клуб.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...