Проблеми за Барселона, Чави не го пуштаат да влезе во САД

Првиот дел од подготовките што треба да ги одработат во Мајами, САД, фудбалерите на Барселона ќе мора да го работат без тренерот Чави.

Имено, Чави не можеше да отпатува со тимот во САД поради административни проблеми. Чави беше три пати во Иран за време на неговиот период како играч на катарскиот Ал Сад и затоа му треба посебна дозвола за да биде пуштен на американско тло.

Според „Мундо Депортиво“, административното прашање ќе биде решено и каталонскиот тренер треба да се приклучи на претсезонската турнеја на тимот во Мајами во наредните денови.

Последниот натпревар на Чави како фудбалер со Ал Сад беше токму во Техеран. Раководството на Барселона дури во петокот попладне дозна дека тренерот не ги исполнува сите услови за влезна виза за САД и случајот ќе може да го реши дури во понеделник.

Барселона на 19 јули ќе игра против Интер Мајами на Флорида. Потоа следуваат натпреварите со Реал Мадрид во Лас Вегас на 23 јули, Јувентус во Далас на 26 јули и Њујорк Ред Булс во Њу Џерси на 30 јули.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...