Проблем за Реал, се повреди Бензема

Најдобриот стрелец на Реал Мадрид, Карим Бензема, се повреди по само половина час игра на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите.

Бензема предвреме го напушти натпреварот против Селтик откако почувствува болки во десната нога.

Ова е сериозен проблем за Реал Мадрид ако се знае дека кралскиот клуб нема соодветна замена за Бензема.

Него на теренот го замени Еден Азар за кого Анчелоти најави дека оваа сезона ќе го игра на позиција „лажна деветка“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...